„Tulen otse koolist ja lähen kohe pärast seda podcast’i metsa. Vahetan riided ja Saue kandis võtame lõuna,“ räägib ta naeratades. „Eile öösel sain isegi umbes viis tundi magada.“

1x
00:00

Tööpäevad on peaministrina pikad, vahel tuleb süüa tanklates ja koju jõudes ootavad ees mustad nõud. „Kodus olen tavaline ema, aga peaminister 24/7.“

Pikad tööpäevad on talle tuttavad ka ajast, kui ta töötas advokaadina. Kallas töötas õhinaga, kella ei vaadanud ega puhanud, kui äkki… „Kõigepealt jäi kurk haigeks ja tuli kerge palavik. Mõtlesin, mis seal ikka. Lõpuks sattusin haiglasse. Jõud oli hetkega kadunud ja taastumine võttis pool aastat.“

Maailma meedias figureeriv Kaja Kallas pole sündinud esineja. Kooli ajal oli tal ette valmistatud lõpukõne, aga auditooriumi nähes ei pidanud närvid vastu. „Vanemate nägudel olid suured küsimärgid. Midagi ma rääkisin, aga kõne see ei olnud. Minu õnneks mind ei filmitud.“

Poliitikuna on Kallas saanud palju õppetunde, aga ei teeks täna midagi teisiti. „Ma pole kunagi seadnud suuri eesmärke – tuleb lihtsalt tööle hakata!“ Suure jõupingutustega on ta õppinud ennast säästma. Kunagi üks vanem kolleeg õpetas: „Kaja, süda on liiga tähtis organ, et sinna igasugust jama koguda.“

TULEVIKUS UUS RAAMAT JA ÜLIKOOLI: Kaja Kallas ei välista peaministri tööst raamatu kirjutamist ja mõnda kõrgesse välismaa ülikooli sisse astumist.

Ta tunnistab siiski, et kuulata riigikogus pidevat sõimu – see hakkab ajudele. „Olen lugenud selle tarbeks raamatut „Kuidas mölakatega toime tulla“ ja seal on päris häid võtteid.“

Perel ja sõpradel palub ta enda juuresolekul poliitikast mitte rääkida. „Suvel puhkasin Otepääl spordilaagris ja kordagi ei tulnud jutuks poliitika. Ma ei lugenud ka ühtegi uudist.“

Kui palju telefoninumbreid on Kaja Kallasel telefonis? Mida ta teeb laupäeviti? Kas ta Instagramis DM-idele vastab? Neile ja paljudele muudele küsimustele peaministri õppetundide ja töö telgitaguste kohta saab vastused „Rööprähklejate“ podcast’ist.