Nüüd on Terrasel siiski plaan Toompea oma teiseks koduks muuta. Juba mõnda aega on ta saanud olla riigikogu saadiku rollis ja tutvunud uute kolleegidega. „Väljaspool riigikogu suurt saali on saadikud lugupidavamad, seal ei ole vaja rahvale esineda,“ ütleb ta.

Siiski, kõigiga tal klappi pole: „Proua Helmel, iga kord, kui ta kedagi koalitsioonisaadikutest näeb, hakkab võrdlemisi hüsteeriline laimamine pihta. Ei teki seda tunnet, et tahaks koos kohvile minna.“

1x
00:00

Riigikogu töökorda on saanud Terras harjutada juba ülikooli ajal. Korporatsioonis sai lisaks sõpradega õlle joomisele koosolekutel läbi proovitud protseduuriliste küsimuste esitamise kord.

Hendrik kuulub erakonda Eesti 200, tema isa Riho Terras on vastasleeris, Isamaas. Hendriku ema on aga olnud enamiku oma elust sotsiaaldemokraat. „Nüüd ootame veel, mis erakonda vend pooldab, kas Reformierakond või Keskerakond - siis oleks täielik popurrii.“

Kui Hendrik Terras sai riigikogusse ja ametlikult poliitikuks, joonistusid kodustes aruteludes isaga veelgi enam välja erinevused poliitilistes vaadetes. Vesteldes püüavad mõlemad välja tuua objektiivseid argumente, kui need aga otsa saavad, jääb kumbki ikka enda seisukohtade juurde. „Kui isa saab aru, et mind pehmeks ei räägi, siis vahetame sujuvalt teemat.“

LAHKARVAMUSED: Energiapoliitikas on kahel Terrasel erinevad seisukohad.

Miks sai Hendrik koolis direktorilt pidevalt käekellasid ja paadisõite? Kuidas tegelikult mööduvad ööistungid riigikogus? Milline on olnud tema kõige rajum pidu? Kõigest pikemalt podcast’is „Rööprähklejad“, mille kõik episoodid on kuulatavad Delfi Taskus, Spotify’s ja Apple Podcast’is.