Lisaks pakub ärimees finantsnõu, vastuvõtuhinnad algavad 500 eurost. „Kui sa ei maksa seda, siis sa oled liiga vaene või ei austa mind ja iseennast. Väga lihtne!“

Kuidas saada miljonäriks? „Kui tahad rahaliselt rikkaks saada, siis pead hakkama ettevõtjaks. Eestis on raske palgatööga rikkaks saada, kuigi ühe käe sõrmede peal tean neid,“ selgitab ettevõtja.

„Kas raha tuleb ise su juurde? Tuleb ta jee!“ Raha nimel on vaja vaeva näha, et panna see lõpuks enda kasuks tööle.

Raivo utsitab investeerimisega alustama igaüht. „Homme hommikul ostke Tallinna börsilt üks Kaubamaja aktsia. Tere tulemast!“

Eestis on raske palgatööga rikkaks saada.

Raivo Hein

Aga kui kõik inimesed oleksid investorid, siis kes oleks meie tööjõud? „Kõigil ei lähe hästi [investeerimisega]. Me ju teame. Aga see ei tähenda, et sa jätad oma elu katki. Sama hästi võime öelda, et kõik inimesed võivad minna homme õppima trollijuhiks. Mõelge, kui kõik lähevad – mis siis saab?“

Rahast olulisemgi on ettevõtja arvates ajaline rikkus, kui inimene saab ise otsustada, millal ja mida ta teeb. „Kui sa suudad elada niimoodi, et su tulud ja kulud on väikese vahega, siis see osa oled sa vaba ja see on su rikkus.“ Raivo rõhutab korduvalt, et aeg on inimese suurim vara, mida juurde ei teki.

Raha kasvatamise kõrval näeb ärimees vajadust tõsta Eestis makse. „Kas sa kiirabi teenust tahaksid saada? Kas sulle meeldib, kui autoteed on korras? Need värdjad venelased seal piiri taga – on meil sõjaväge vaja? Kes selle kõik kinni maksab, kui sa ei taha, et su maksud tõusevad?“ küsib Raivo resoluutselt. Siiski on tema arvates poliitikutel veel palju vaja selgitada, mille jaoks konkreetselt mingit maksu kogutakse.

Avalikul salvestusel esitasid küsimusi ka kohaletulnud kuulajad ja üks küsimus kõlas: „Kui tuleb sõda, siis mis on teie plaan?“

Hein vastas: „Lendan helikopteriga Saaremaale, sealt edasi Rootsi ja sealt edasi juba Hispaaniasse.“

Pärast tutvustava loo ilmumist möödunud laupäeval, kus oli sama tsitaat ära toodud, ettevõtja põhjendas Ekspressile öeldut: „See oli sama rumal vastus, kui oli küsimus.“

Veel paar päeva hiljem saadetud kirjas viitas ta, et keegi ei tea ju hetkel päris täpselt, mida ta teeks, enne, kui selline olukord päriselt ka realiseeruks.

Hein kinnitas, et kui tema sõnavõtust jäi mulje, et kavatseb lihtsalt lahkuda ja mitte panustada, siis see ei ole tõene ega peegelda tema tegelikke kavatsusi ega väärtusi. „Väärtustan kõrgelt meie riigi ja selle inimeste turvalisust ning olen ise panustanud nende kaitsesse. Isiklikult olen pühendunud tegema kõik, mis minu võimuses, et toetada oma riiki ja kogukonda kriisi korral.“

Saates rääkis ta ka, et toetab maksutõusu, viidates just riigikaitsele. „Kui sõda tuleb, siis ma olen samaväärne nagu kõik teised,“ ütles ta saates veel.

Saatest saad veel teada:

  • Kust tuli Raivo Heinal esimene miljon?

  • Millal miljonär viimati oma pangakontot vaatas?

  • Kas raha on ajanud Raivo ja ta abikaasa Marilini tülli?

  • Kui palju läks maksma tema astrofotograafia hobi?

  • Miks käib Raivo igal hommikul jäätünnis?

  • Miks sõbrustab ärimees Andrei Zevakini, Robin Valtingu jt suunamudijatega?

  • Miks käis Raivo üheksakümnendatel relv vöö peal ringi ja kas seda oli vaja kasutada?

  • Kuidas tuleb Raivo toime ärevushäirega?

  • Miks tegi mees kannapöörde tervisliku eluviisi suunas pärast 50. eluaastat?

Podcast’i avalik salvestus toimus Viru Toidutänaval.

„RÖÖPRÄHKLEJATE“ TEINE VESTLUSÕHTU: Saade on leitav nii Eesti Ekspressi veebist kui ka Delfi Taskust, Spotifyst ja Apple Podcast’ist.
1x
00:00

Podcast „Rööprähklejad“

KES TEEB, SEE JÕUAB? Või jäävad tegijale tühjad pihud? Sellele küsimusele saad vastuse podcast’i kuulates.

„Rööprähklejad“ on Eesti Ekspressi podcast, kus käivad külas tuntud saatekülalised, kellega saatejuhid räägivad rööprähklemisest, keerulistest hetkedest ja pöördepunktidest elus. Kahe hooaja jooksul on mikrofoni ette kutsutud teiste seas Kaja Kallas, Anu Saagim, Markus Villig, Andrei Zevakin, Brigitte Susanne Hunt, Karl-Erik Taukar, Mihkel Raud, Kristjan Ilves jt.

„Tegime selle podcast’i, sest tundsime vajadust inspiratsiooni järele. Noortena küsime endalt väga tihti: mis edasi, kuhu edasi? Samal ajal on vaja ennast jagada kümne tegevuse vahel. Loodame, et läbi külaliste lugude õpime kõik olema edukamad rööprähklejad,“ ütlevad saatejuhid ja ajakirjanduse tudengid Rauno Ruus ja Jan Joonas Tuuna.

Podcast on kuulatav Delfi Taskus, Spotifys ja Apple Podcast’is.