Viktoria unistas siledast kõhust 17 aastat, kuni lõpuks selle jõuludeks sai
(16)Peale kõhuplastikat enam rasestuda ei soovitata.
17 aastat on ka naise kahe lapse vanusevahe. „Kuna teadsin, et tahan ühte last kindlasti veel, siis pidin ootama, sest kõhuplastika järel ei soovitata enam rasestuda," räägib fotograafina leiba teeniv Viktoria Kivimägi.
Tänavu kevadel otsustas ta – maksku mis maksab – lasta kõhu „siledaks lõigata“. 15. augustil oli konsultatsioon, 4. novembril juba operatsioon. Kirurgiks valis ta dr Martin Adamsoni. Kõhuplastika hinnad jäävad 5000–6000 euro vahemikku.
Ta meenutab, et kartis ikka väga-väga. „Kui arst mu kõhule sisselõigete kohti joonistama hakkas, siis mõtlesin, et mida ma teen! Pakin oma seitse asja kokku ja lähen parem koju tagasi, aga siis viskasin pilgu veel kord peeglisse ja otsustasin jääda. Tänu jumalale, sest imetlen oma uut kõhtu iga päev ja olen selle võimaluse eest ülitänulik.“
Viktoria ei tee siiski saladust, et ärkamine oli valulik ja operatsioon raske. Talle on küll varem tehtud kuus erineva raskusastmega operatsiooni, kuid kõhuplastika oli kahtlemata kõige raskem. „Silmi avades mõtlesin, kes see masohhist on, kes endale seda vabatahtlikult teha laseb. Sain kolmel korral valuvaigisteid ja vappusin külmavärinate käes, mitme teki ja hommikumantli all."
Ööseks jäeti naine intensiivraviosakonda. „Mõnulesin seal opioidide all, kuni lõpuks arst tuli ja lõikushaava üle vaatas. Saak oli hea, kokku eemaldati 924 grammi nahka ja mõlemalt küljelt kokku 900 milliliitrit rasva!“
Lisaks traageldati kokku neljasentimeetrine diastaas – kõhu sirglihaste lahknemine – ja eemaldati ka pisike nabasong. Valuvaigisteid vajas naine kokku neli päeva, edasi oli valu juba talutav. „Täna, kolm nädalat hiljem, saan juba peaaegu sirgelt seista, valusid pole ja tunne on hea!“
Loe ka Ekspressi pikka artiklit plastikakirurgiast.