Pirita TOPi parkijad terroriseerivad kohalikke elanikke
Ekspressile kirjutanud kohaliku elaniku sõnul muutus juulikuus, pärast seda, kui Pirita TOP SPA Hotell hakkas kuuluma Tallink Hotelsi hotelliketti, keskuse ees parkimine tasuliseks.
„Seetõttu pargivad tänased TOPi külastajad - mida uhkem auto, seda ülbem parkija - piirkonna kõrvaltänavatel, eriti Regati puiesteele, Masti ja Toominga tänavatele, vahel ka väravate ette, nii et nii mõnelgi on raskusi koju saamisega," kirjutas elanik, saates selle tõestuseks ka foto (kõrval).
Elanikud on tema sõnul pöördunud nii Pirita LOVi kui ka Tallinna Transpordiameti poole, kuid olukord on lahendamata juulikuust saati. Kui suvel oli Pirital parkimine tasuline, siis sügisest on see tasuta ning olukord on keerulisemaks muutunud - sest Pirita TOPi juures on see endiselt tasuline.
Pirita linnaosavalitsuse pressiesindaja sõnul on Pirita TOP SPA juures asuv maa eraomandis, mistõttu eraomanikul on õigus seal ka tasuline parkimine kehtestada.
„Loomulikult on taunitav olukord, kus isikud oma autosid teiste kodanike väravate ette pargivad ja seeläbi sealsete elanike koduteed blokeerivad. Nimetatud tänavatel pole aga paraku parkimine keelatud ning selliste regulatsioonide eest peaks vastutama Tallinna Transpordiamet," edastas pressiesindaja linnaosavalitsuse seisukoha.
Linnaosavalitsus lubas, et „vajadusel" tehakse Transpordiametile ettepanek nimetatud ala parkimise märkidega reguleerimiseks.
Linnaosavalitsus: Pirita elanikud ei taha tasulist parkimist
Pirita linnaosas viidi elanike seas läbi küsitlus, mis pidi selgitama, kuidas inimesed suhtuvad tasulisse parkimisse Pirital. Nagu eeldada võis, siis valdav enamus oli selle vastu, teatas Pirita linnaosavalitsus oktoobri alguses laiali saadetud pressiteates.
Küsimustik saadeti 322 Pirita elanikule, kes elavad alal, mida laiendati käesoleval aastal tasulise parkimise alaks. Küsitlusele vastasid 109 elanikku.
2008 aasta suvel suurendati Pirital tasulise parkimisala pea kolm korda võrreldes eelmise aasta suvega ning tervelt 96 vastanut ehk 88% ei olnud sellega rahul.
Uurides elanikelt, kuidas muutus nende elukorraldus seoses parkimisala laiendamisega, vastas kõigest 8 isikut (7%), et nende olukord on muutunud paremaks. 55 elaniku arvates (51%) oli olukord muutunud halvemaks ja 44 vastanut leidsid (40%), et nende olukord ei ole kuidagi muutunud. Samas vaid kolme vastaja arvates võiks ka järgmisel suvel tasulise parkimise kehtestada. 79 isikut (70%) leidsid, et parkimine võiks olla kõigile tasuta ja 29 vastanu (26%) arvates võiks olla parkimine Pirita elanikele tasuta, teistele tasuline.
Küsitlusest selgus ka, et parkimiseks kasutati valdavalt kahte võimalust - 50% juhtudest kasutati parkimist koduhoovis, 50 vastanut said linnaosa valitsusest Pirita elanikele mõeldud tasuta parkimiskaardi. 12 isikut (8%) ostsid Pirita elaniku parkimiskaardi ning 9 isikut tunnistasid, et nad lihtsalt ei maksnud parkimise eest. 2 isikut maksid 100% parkimistasust ise. Viimase küsimusena paluti elanike arvamust, kuidas korraldada tasuline parkimine Pirital.
Enamus vastanuid leidis, et parkimine võiks olla Pirital kõigile tasuta.
Mitmed vastanud leidsid, et suureks probleemiks oli möödunud suvel see, et kuigi Pirita LOV pakkus elanikele võimalust oma auto parkida tasuta või väikese tasu eest kohaliku elaniku parkimiskaardiga, siis nende külalised ja lapsed pidid parkimise eest ikkagi tasuma.
Nii Pirita Linnaosa Valitsuse kui ka 70% Pirita elanike arvates ei tohiks järgmisel aastal tasulist parkimist Pirital kehtestada. Pirita Linnaosa Valitsus on saatnud küsimustiku tulemused ka Tallinna Linnavalitsusse ning loodab, et elanikkonna arvamus on piisavaks argumendiks, et järgmisel suveperioodil Pirita linnaosas tasulist parkimist enam mitte kehtestada.