Islandi vulkaani tuhapilvede tõttu on Põhja-Euroopas lennuliiklus katkenud
Rohkem kui pooleteise kilomeetri kõrguse mäe tipus olev vulkaan on kaetud 200 meetri paksusese liustikukihiga. Purske tõttu sulav liustik põhjustas jõgede veetaseme kasvu 3 meetri võrra. Evakueeritud on umbes 800 inimest.
Teine probleem, mis purskega tekkis, seisneb vulkaanilise tolmu pilvedes, mis häirivad täna lennuliiklust üle Euroopa, eelkõiges sellepärast, et tolmupilved on kandunud Skandinaavia, Šotimaa ja Inglismaa kohale, kus jäetakse palju lende ära. Suurbritannia õhuruum on täielikult suletud. Kokku on tuhapilved mõjutanud 4000 lendu (BBC andmeil). Iroonilisel kombel on Keflaviki lennujaam avatud. Vaata pilti tuha levikust siit.
Vulkaanilise tegevuse tagajärjel on liustikul avanenud 2 km pikkune lõhe. Fimmvörduhalsi vulkaan lõpetas ilmselt eile tegevust, uut vulkaani peetakse võimsamaks kui eelmist. Neljapäeval kaevasid islandlased läbi liustiku alt läbi mineva põhimaantee, et suunata tulvaveed kallihinnalisest sillast mööda. Eyjafjallajökullil (tõlkes: Saaremäeliustik) purkas vulkaan viimati 189 aastat tagasi. Siis kestis purskamine kaks aastat.
Ilmajaama prognoosi kohaselt võib Islandi vulkaani tuhk homme ka Eestisse jõuda.
Helikopterilt filmitud videost on näha jökulhlaup (sõna-sõnalt: liustikujooks). Selle all on video (autor: datamarket.net) visualiseeritud vulkaanililisest aktiivsusest selles Lõuna-Islandi piirkonnas.