Parkinsoni tõbi on haigus, mille puhul aju dopamiini tootvad närvirakud järk-järgult hävivad. Uus faktor CDNF kaitseb dopamiinineuroneid ja suudab juba tekkinud närvikahjustusi mõnevõrra leevendada.

Eesseisvatelt uuringutelt oodatakse tulemusi, mis kinnitaksid CDNF-molekuli ohutust ja tõhusust. Uuringud toimuvad Helsingis, uurimisrühma juhib professor Mart Saarma. Arendustegevus toimub koos biofarmaatsia ettevõtte Hermo Pharmaga.

Helsingis töötav eestlasest molekulaarbioloog Mart Saarma põhihuviks on olnud närvisüsteemi arengu molekulaarsete mehhanismide ning närvikasvufaktorite kasutamise võimaluste uurimine neurodegeneratiivsete haiguste raviks.

Michael J. Fox on kanada näitleja. 1991. aastal diagnoositi tal Parkinsoni tõbi. Omanimelise fondi lõi ta 2000. aastal ja sellest ajast on ta teinud rohkesti tööd haigust puudutava teadustöö heaks.

Fox lõi näitlejana läbi 1980ndatel linastunud „Tagasi tulevikku“ filmides. Lisaks on ta osalenud filmides "Atlantis: Kadunud kuningriik", "Hiireke nimega Stuart Little", "Marss ründab", jpt.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid