Istungil kõigi juuresolekul ettemängitud salvestuselt võis kuulda, et keegi oli lindistanud kolme mehe vestlust - osalejateks volikogu esimees Aarne Jõgimaa ning reformierakondlased Enn Sau ja Robert Herman.

Jutt käis uue koolimaja hoone rendihindadest, kus Jõgimaa sõnul pakkusid vestluskaaslased välja, et kui rendihinda kümne krooni võrra ruutmeetri kohta kergitada 145 kroonini, siis võiks vaheltkasu jääda otsustajatele boonuseks.

Tegu oli suurusjärgus 700 000 Eesti krooniga aastas. Kavandatud 135 kroonile ruutmeetri eest oli soov juurde kirjutada kümme krooni. „Kümme krooni juurde panna on täitsa ok,“ kostus lindilt hääl. „Ja ruutmeetri hind jääb ikkagi väiksemaks kui tänane (lindistuse ajal, toim).“

„Kui lollid omavahel arutavad, siis nad kindlasti kokkuleppele ei saa, kui mõistlikud inimesed – saavad alati kokkuleppele,“ kuuldub lindilt. 

Väidetavalt on teemat arutatud ka raamatupidajaga, kes soovitas vaheltkasu halduskuludeks vormistada. „Kui sihuke variant on, siis tehakse mingid halduskulud või mis iganes,“ kõlas hääl lindilt. Kellegi nimele raha kanda otseselt ei palutud, kuid märgiti, et kellegi firmale võiks seda kanda küll.

Jõgimaa rõhutas korduvalt, et helisalvestisega valge ümbrik toodi talle umbusalduspäeva hommikul ja ta ei tea, kes selle saatis. Jõgimaa enda hääl kõlas helikandjal kõige selgemini, mistõttu võib arvata, et just tema oli salvestusseadmele kõige lähemal.

Jõgimaa pakkus, et tema umbusalduse põhjuseks võiski olla see, et tema isik on reformierakondlastele tülikas.

Viimsi vallavolikogu opositsiooni umbusaldusavaldus IRLi kuuluva vallavanema Haldo Oravase ja volikogu esimehe Aarne Jõgimaa vastu kukkus aga hääletusel läbi. Vallajuhtide umbusaldamise poolt hääletas seitse saadikut Viimsi 21-liikmelisest volikogust. Umbusaldusavalduse läbiminekuks oli tarvis vähemalt 11 saadiku toetust.