Meritoni hotellide omanik, Šveitsis ja Hispaanias tegutsev ärimees Alexander Kofkin, kelle käest Tallinna linnapea Edgar Savisaar võttis mõni aasta tagasi umbes 30 000 eurot laenu, teatas Eesti Päevalehele, et temal pole Savisaare värskeima skandaaliga mingit pistmist ja ta ei soovi uurimise tõttu laenudest rääkida.

„Kuna praegu käivad mingisugused uurimised ja toimingud, siis oleks üldse kõige õigem mitte kommentaare anda,” ütles Kofkin. „Minuga pole sellel midagi pistmist.” Tema hinnangul on Savisaar „tark mees ja saab ise enda asjadega hakkama”.

Kofkini avaldus enda mitteseotusest on küll veidi vastuolus Savisaare ütlusega Kesknädalas, kus ta seostas uurimist müstilise 1997. aastal Šveitsis püsti pandud fondiga, mis rahastab tema peagi ilmuvat raamatut „Tõde Eestist”.

„Eks täpsemalt oskab selle kohta rääkida Aleksander Kofkin, keda ma siiralt tänan nõu ja toetuse eest fondile,” ütles Savisaar intervjuus Kesknädalale. Lause alguses viitab ta küll ühele teisele plaanile – osta Kofkini käest trükikoja Kroonpress aktsiaid, et luua „erapooletu trükibaas” raamatute kirjastamiseks.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega