Teade, et Kati Kusmin hakkab alates 1. oktoobrist tegelema Baltika müügi ja turundusega, kasvatas raskustes rõivatootja aktsia väärtust üleöö enam kui 15 protsenti. “Kati Kusmin lennutas Baltika aktsia üles,” kirjutas Äripäev, kuigi oleks võinud artikliga oodata. Vähem kui kuuga, augusti keskpaigaks, oli kodumaise rätsepakontserni väärtpaberi hind veelgi tõusnud, moodustades aktsiakursi käekäiku kujutaval graafikul – mis siiani sarnanes paari üksiku oruga vaesusest räsitud India lauskmaal – korraga midagi Himaalaja eelmägede taolist. Täna maksab Baltika aktsia kaks korda rohkem kui märtsikuus.

Kuid kes on Kati Kusmin, et ta selliseid imesid korda saadab? (tõsi, aktsiakursi tõus võis olla seotud ka Baltika esimese kasumiga 14 kvartali jooksul.) Osalise vastuse pakub praegu viimast kuud ETK juhi ametis oleva naise CV, kus paariaastaste vahedega järgnevad üksteisele võtmekohad sellistes võimsates Eesti ettevõtetes nagu hotell Olümpia, Tallinna Kaubamaja ja Kalevi šokolaadivabrik.

Kogemustepagas üksi ei selgita aga piisavalt, miks Eesti ettevõtjad – ja eeskätt raskustesse sattunud kapitalistid – hindavad tema oskusi sedavõrd kõrgelt (kuuldavasti otsis ka Baltika boss Meelis Milder juba tükk aega “kirgast kriiti”, kuni lõpuks Kusminil kui parimal võimalikul püsima jäi).

Loe täismahus artiklit Eesti Ekspressi tasulisest versioonist

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid