Riigil napib raha koolide jaoks. Väikesed Võrumaa vallad said eelmisel aastal nii vähe toetust, et sellest piisanuks igas koolis ainult kahe ruutmeetri kordategemiseks. Rahanappuse leevendamiseks mõtles haridusministeerium välja kooli sulgevatele omavalitsustele prääniku, selgub kooskõlastusringile saadetud põhikooli ja gümnaasiumi seaduse muudatustest. Riik avab oma kulu ja kirjadega igas maakonnakeskuses vähemalt ühe riigigümnaasiumi. Suurematel linnades ilmselt rohkem. Omavalitsus saab oma keskkooli kinni panna ja hoida sellega raha kokku muude kulude tarvis.

Samas suunas on juba liikunud mitmed linnad. Viljandi gümnaasiumid liideti kokku. Jõgeval ja Haapsalus käivad ettevalmistused, et alustada riigigümnaasiumiga järgmisel sügisel. Pärnus on plaan senise nelja gümnaasiumi asemel jätta alles kaks.

Võiks eeldada, et väikestel gümnaasiumitel puudub raha, et väikestel omavalitsustel puudub raha, et jätkata ilma jõulise riigipoolse toetuseta. Aga nii see pole. Vähemalt esialgu on väikesed omavalitsused täis võitlusvaimu.
Sama seadusemuudatusega on plaanis jällegi muuta esimesse klassi laste vastuvõtmise korda.

Loe edasi Ekspressi tasulisest versioonist!

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega