Tegevuskunstnike Pussy Rioti juhtum on tunnistatud lausa konsensuslikult kahetsusväärseks. Ühed näevad nende üle korraldatud kohtuprotsessis nõiajahti, vabaduse allasurumist või Vene riigivõimu maine lõplikku allakiskumist; teised aga tühisest vahejuhtumist mulli puhumist, mistõttu Vene meediast kadus kuudeks arutlemine tõsiste opositsiooniliste päevateemade üle. Näiteks teatas Vene opositsiooni “ema” Valerija Novodvorskaja aprillis, et ta ei pea punkareid meelsusvangideks ega arva, et nende tegu oleks võitlus Kremli režiimiga (KGB arreteeris Novodvorskaja 1969. aastal Moskvas, süüdistuseks lendlehtede levitamine, kus avaldati vastuseisu nõukogude sissetungile Tšehhoslovakkiasse; ta veetis kaks aastat kinnises psühhiaatriahaiglas).

Peale selle räägitakse idanaabrite juures murelikult uuest ühiskonda lõhki rebivast vastuolust. Ühel pool seisavad “vihased kristlased”, teisel pool “vihased linlased”. Ilmselt siis suurlinlased.

Avaliku arvamuse küsitlus näitas, et vaid 19 protsenti Venemaa elanikest nägi “pusside” etteastes poliitilist protesti. Enamiku arvates oli see huligaansus.

Loe edasi Eesti Ekspressi tasulisest versioonist!

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega