Vaid mõni aasta tagasi oli E. L. James (Erika Leonard James) tundmatu naine – abikaasa, ema ja endine teletöötaja, kes kirjutas veebisaitidele pseudonüümi all “Lumekuninganna jäädraakon”. Kuid siis hakkas Londonis elav, “keskeakriisi lävel” seisev naine kirjutama. See, mis edasi juhtus, oli enneolematu.

Erikast sai E. L. James ehk autor, kelle erootilist bestsellerit “Viiskümmend halli varjundit” on tänaseks müüdud 60 miljonit eksemplari üle maailma, raamatul on kirjastusõigused 37 riigis ja Universal Studioga sõlmitud 5 miljoni dollariline leping filmiõiguste eest. Ka autor pole enam kindlasti anonüümne, sest lisaks kogu eelmainitud edule arvas ajakiri Time Jamesi tänavu 100 maailma mõjukaima inimese hulka.

Kuid kes on selle erootilise loo – mis räägib väga naiivsest kolledžiõpilasest ja tema väga rikkast, kuid perverssest boyfriend’ist – autor tegelikult, et ta on suutnud tekitada säärase sensatsiooni? Kas see raamat räägib tõesti vaid seksist? Või naiseks olemisest? Või hoopiski võimumängudest?

Loe täismahus artiklit Eesti Ekspressi tasulisest versioonist

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega