Kilgi ärimeetod: blufin politseile, häman linnavalitsusele, lavastan kaaslased süüdi!
Ettevõtja Rein Kilk süüdistas suurejoonelises pettuses oma äripartnerit, kes jäi lõpuks õigeks. Kilk aga läks tülli oma advokaadiga ja nõuab temalt üle miljoni euro kahjutasu.
Veebruaris 2005 avaldab Eesti Ekspress artikli "Eesti suurim kinnisvarapettus." Ärimees Rein Kilk räägib kontrollitud raevuga, kuidas tema kauaaegne usaldusalune, kinnisvarafirma L.Rei juhataja Tarmo Teeväli talle valusa tünga tegi.
Kilgi väitel müüs Teeväli Tallinna endise tselluloosivabriku alal asuva maatüki (Tartu mnt 80P) maha turuhinnast mitu korda odavamalt.
Firma Groosi Kinnisvara hindab, et krundi väärtus on 25 miljonit krooni, aga Teeväli müüs selle vaid 3,3 miljoni krooniga. Sellestki summast pole Kilk kõike kätte saanud.
Eestis on tärkamas kinnisvarabuum, rahvas mõistab hästi, kui valus on Kilgi kaotus.
Kilgi väitel ei teinud Teeväli salatehingut niisama, vaid helde meelehea eest. Korruptsiooni esineb ka erafirmades, kuid tol ajal sai selle eest karistada vaid ametnikke.
Kilk ütleb, et kuulis toimunust täiesti juhuslikult, kinnisvaraarendajatega rääkides. Ta pöördub kohe politseisse ja teeb avalduse, et tema petturist abiline kasutas kurjalt ära oma ametiseisundit. 2004. aasta jõululaupäeval viivad politseinikud Teeväli kodust ülekuulamisele. Tee peal soovitavad nad mehel rohkelt sigarette kaasa osta, et jätkuks vähemalt viieks päevaks. Töötlemine ei aita: Teeväli ei võta ühtegi süüd omaks ja ta lastakse vabaks.
Küll aga palub Kilgi ärihuve kaitsnud advokaat Maria Mägi-Rohtmets kinnisturaamatus krundile kiirkorras keelumärge peale panna, mis ei luba pättidel maatükki edasi müüa.
"Muidugi peaksin ärimehena piinlikkust tundma, et lasin end nii lihtlabaselt tüssata. Aga olen oma äri rajanud partnerite usaldamisele ja see on seni üldiselt töötanud," pihib Kilk õnnetu ohvrina. Ärimehe väitel on see esimene kord, kui tal niimoodi nahk üle kõrvade tõmmati.
See on selge must-valge lugu: pole kahtlustki, kes on hea ja ja kes on halb. Ühel pool on Rein Kilk, rahvalik sangar, kapitalistliku Eesti kangelane. Ta restaureerib vanu maju, rajab riigi suurima toiduainetekontserni Pere, peab kõrtse, omab sadamat, puidutööstust, roosikasvatust ja suurt lambakarja, törtsutab saksofoni, veab Eesti sõudmist, on Kuku "Keskpäevatunni" staar jne. Kilki jätkub kõikjale, tema ideede genereerimise mootor tuksub väsimatult.
Suurejooneline afäär kaob kiiresti avalikkusest. Kilgile tuntakse kaasa, veel tänagi räägib ta, et sai suure kahju osaliseks.