Pühapäeva õhtul sai Kadrioru staadionile Eesti kergejõustiku meistrivõistlusi vaatama tulnud publik draamat kogu raha eest. Kirglikuma etenduse andis särasilmne Maris Mägi, kui jooksis 400 meetrit tõkkeid siinmail seninägematu ajaga - ta lõpetas jooksu teise koha saanust kuus sekundit varem ja alistas 16 aastat kehtinud Eesti rekordi 0,74 sekundiga.

Esialgne aeg näitas, et ületas ka Moskva MM-i B-normi 56,55 kolme sajandikuga ja seda alal, milles ta viimati võistles neli suve tagasi.

Rõõm oli aga üürike. Ametlik ajavõtt ehk fotofiniš näitas küll ajaks 56,56 sekundit. Täpselt sajandik enam kui MM-ile pääsemiseks vajalik. „Kõige raskem oligi see, et ma lõpetasin teadmisega, et olin normi täis jooksnud. Tabloo näitas alguses kolm sajandikku (normist) vähem. Ma tõesti ei arvanud, et sealt nii palju juurde tuleb,“ meenutab Maris rasket momenti.