Trepid Riigikogus on lõputud. Kui muidu ei saa Andrei Vesterineni (29) raskest puudest aru, siis see avaldub just treppidel. Andrei peatub igal astmel, sest vasak, proteesiga jalg ei paindu. 2008. aasta suvel astus ta Afganistanis miinile ning jäi ilma oma jalast.

Nüüd jälgib Andrei, väikese tütre isa ning Tallinna Ülikooli juuratudeng, kuidas Riigikogu saadikud arutavad Eesti kaitseväelaste saatmist Kesk-Aafrika Vabariiki. Sellel kuumal maal valitseb verine vihavaen moslemite ja kristlaste vahel; vohab malaaria ja hepatiit. Eesti tahab saata 55 meest sellesse kaosesse korda looma. Sinna, kus kõige ohtlikum on sattuda valel ajal valesse kohta ehk massirahutustesse, kus relva kasutamine enesekaitseks on peaaegu võimatu.

Riigikogu eelistused said selgemaks nädal tagasi, kui pärast Aafrika-missiooni võeti järgmisena käsile peretoetuste tõstmine. Eelnõu kohaselt oleks tulevast aastast suurenenud pere teise lapse toetus 19 eurolt 58 euroni. Riigikogu otsustas aga Keskerakonna eelnõu esimesel lugemisel tagasi lükata.
"Milline siis on prioriteet – riigil on sõrmenipsust anda 2,7 miljonit eurot 55 mehe jaoks, kuid samas keelduvad nad tõstmast lastetoetust 19 eurost suuremaks?!" imestab Andrei.
Ekspress pakkus sõjakäiku pooldavatele koalitsioonipoliitikutele võimalust Andreiga sel teemal väidelda.
Üks Reformierakonna naissaadik ütles ära. Ta vabandas, et on sisimas tegelikult vastu ja jätab hääletamata.

Ka üks IRLi saadik kinnitas, et on missiooni vastu, kuid avalikult ei saa seda öelda.
Annely Akkermann (IRL) oli aga kohe nõus.
Andrei: "Miks te lükkasite lastetoetuse tõstmise eenõu tagasi?"

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega