Eile teatas Soome rahvusringhääling YLE, et valmistab ette saatesarja Läänemere kruiisilaevadel aset leidnud seksuaalsest vägivallast ja laevafirmade suhtumisest ohvritesse. Ühtlasi kutsusid nad ohvreid üles endast ja oma üleelamistest teada andma.
Põhjuse selle teema ülestõstmiseks andis üleöö "rahvusvaheliseks telestaariks" tõusnud Tallink Grupi personali-ja arendusdirektor Vahur Ausmees. Möödunud nädalal käsitles Rootsi telesaade, meie „Pealtnägija“ sarnane „Kalla Fakta“ alkoholi tarvitamist Läänemere reisilaevadel ja selle tagajärgi. Saate jaoks andis kahetunnise intervjuu ka Ausmees. Kui temalt küsiti iga inimese personaalsest vastutusest alkoholi tarvitamisel, kostis Ausmees, et „naisterahvas peab enne mõtlema, palju ta joob. Ta teab, milleni see võib viia. Samuti võime öelda, et mitte iga purjus naine ei saa vägistatud." (täpne tõlge inglise keelest - KV)
Sellega oli Ausmees justkui mõista andnud, et Tallink pühib oma käed vastutusest puhtaks. Et kuriteo eest vastutagu purjus naine ise!
Muidugi pani nii rumalalt välja kukkunud sõnastus Ausmehe põdema ning terve Tallinki juhtkond hoidis pead kinni. Ausmees küll vabandas kohe samal päeval, kuid teema oli juba kuum.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega