Hambaarsti ebakvaliteetse töö tõttu said tööd Sotsiaalministeeriumi ekspertkomisjoni arstid, politsei, prokuratuur ja Eesti kallimad advokaadid.

Sigrid Soomre (34) valge naeratus on kallim kui keskmise hinnaklassi uus auto. Viimased kaheksa aastat on Sigrid otsinud võimalust, kuidas panna arst vastutama praagi eest. „Täielik Disneyland,“ võtab ta kokku kaks aastat kestnud kriminaalmenetluse tulemuse.
Kõik sai alguse 2006. aasta alguses, kui Sigrid Soomre pöördus hambaarst Rene Puusepa Hambakliinikusse. Autoavarii tagajärjel olid saanud põrutada naise nägu ja hambad. Sigrid tahtis panna neljale inetule esihambale kroonid. Hambakrooni paigaldamiseks lihvitakse patsiendi hammast umbes millimeetri ulatuses õhemaks ja lühemaks ning sellele liimitakse hambakroon.
Dr. Puusepp arvas, et see ei ole nutikas – esihammastele langeb sel juhul liiga suur koormus. Koormuse jaotamiseks tuleb kroonid ka tagumistele hammastele panna. Hambad olid Sigridile tähtsad ning tema huulilt libises kiiresti: „Maksku, mis maksab – teeme ära!“
Pärast pooleaastast ettevalmistust saigi Sigrid 150 000 krooni eest endale 15 hambale kroonid.
Aasta hiljem hakkasid Sigridi hambakroonid logisema ning ükshaaval suust „ära käima“.
Lisaks oli igemete ja kroonide vahel silmaga nähtavad vahed.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega