Lihtne ja klišeelik plaan valida võimalikult laia žüriiga Eesti kõigi aegade parimad plaadid on seisnud Areeni toimetuselaua serval juba mitmeid aastaid. Ja eks alati ole huvitavam seda teha võimalikult hilja, sest selleks ajaks on jälle rohkem plaate ilmunud, konkurents on tihedam ja muusika on saanud settida. Aga üks hetk tuli see ära teha. Hea põhjuse selleks andis Raadio 2 plaan valida kõige etemad albumid rahvahääletusena, ja nii saavadki sel nädalal kaks tabelit kokku Raadio 2 ja Areeni sõbraliku koostööna. Kaks olulist kärbest, kui mitte ühe löögiga, siis ühel nädalal – Areeni külgedel avaneb 100 parima Eesti plaadi tabel spetsialistide hinnangul ja reedel 1. augustil rahvaküsitluse tulemused Raadio 2 eetris kell kümme algavas kümnetunnises maratonsaates.
Areeni tabeli peamine mõte oli, et saaks kokku kõigi Eestis nii paberväljaannetes kui netis muusikast kirjutavate ehk siis kriitikute arvamused, ja nende juurde tegelased, kes teevad muusikale keskendunud raadiosaateid, korraldavad muusikaüritusi, peavad plaadifirmasid või on muidu tuntud melomaanid. Eks paraku on seepärast tabelis palju plaate, mille saamise juures on mõni vastaja aktiivselt kaasa löönud, kuid kõigil vastajatel palusime mitte hääletada endaga seotud albumite eest.
Sarnase parimate kodumaiste tabeli pani aastal 2008 kokku meesteajakirja FHM toimetus. Nende žüriisse kuulus kaheksa inimest ja number üheks valisid nad ansambli Apelsini nö kaltsupalliplaadi. Ja eks ole samast puust rokiajaloo mõõdik ja toetuspind Mart Juure aastal 2010 ilmunu raamat „101 Eesti popmuusika albumit“. Areeni tabel on esimest korda kui see küsimus on lahendatud niivõrd laiapõhjalise konsensusena.