„Parem olla põgenik kui okupeeritu. Arvan, et see ei ole mõte, mida peaks häbenema." Kirjanik ja blogija Triin Loide ei ole ainus. Kaitseministeeriumi kevadisest uuringust „Avalik arvamus ja riigikaitse" selgub, et sarnaselt mõtleb iga viies eestimaalane: 6 protsenti eestimaalastest püüaks invasiooni korral kindlasti lahkuda. Neile lisanduvad 14 protsenti, kes ütlevad, et tõenäoliselt nad põgeneksid.

Loide esimene samm oleks lahkuda Tallinnast Saaremaale. Seejärel ilmselt välismaale. „Võtaksin vanaema ja sõidaksin Saaremaale sugulaste juurde tallu, seal oleks kindlasti ohutum ning ka mugavam - kui elekter kaob, saab vähemalt kaevust vett ning süüa saab keeta puupliidil. Linnas tähendab elektri kadu täielikku kaost. See oleks esimene samm ja näitab ka seda, et põhimõtteliselt olen ma põgenemise poolt."

Ekspressi endine ajakirjanik, kahe lapse ema Ede Schank Tamkivi elab Ameerika Ühendriikides. Ta on Eestist pagemise teemat sõprade ringis arutanud. „Üldine seisukoht näib olevat selline, et mehed on valmis riiki oma võimete ja oskuste kohaselt kaitsma, kuid soovivad võimalusel oma pered toimetada sõjakeerisest eemale. Ja siin ei ole vahet, kas need inimesed elavad alaliselt Eestis või Eestist eemal."

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega