Ligi kaks meetrit pikk, koloriitne, jutukas ja karismaatiline. Hoiab peenemat joont ja riietub alati väljapeetult. Saage tuttavaks: eestistunud rootslasest ettevõtja Peter Af Burén, kes võttis mullu oma naistepesuärist välja 1,2 miljonit eurot omanikutulu.

Burén oli üks esimesi Rootsi ärimehi, kes julges 1990ndate alguses tundmatule ja ohtlikule Eestile panustada. Eesti on talle selle usalduse nüüdseks heldelt tasunud.

Burén on pärit Göteborgist. Õppis majandust ja õigusteadust. Sai ettevõtjapisiku, kui töötas audiitorina firmas KPMG, uurides äripraktikat Rootsi ettevõtetes.

1980ndatel oli Rootsis majandusbuum, Burén sukeldus kinnisvaraärisse. Ta ütleb, et üritas seejuures hoida konservatiivsemat joont, püsida Rootsi turul, samal ajal kui tema äripartnerid haudusid maailma vallutamise plaane.

Naistepesu juurde sattus ta täiesti ootamatult. Kaubamärgiga Miss Mary of Sweden pesuäri oli Lars Thomas Rydström loonud juba 1958. aastal. Firma kasvas ja õitses, 1970ndate lõpuks anti Rootsi tekstiilipealinnas Boråsis tööd juba 6000 inimesele.

Ent 1980ndate algul tekkis Suur-britanniasse kolinud Rydströmil tõsine konflikt Rootsi "hullumeelselt sotsiaaldemokraatliku" maksuametiga

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega