“Nataša, too Makarov. See Saksa oma. Näita neile.”
Nataša toob püstoli ja paneb selle lauale. Must Makarov kaalub padruniteta 870 grammi. Nataša tõmbab püstolilt kaitseriivi maha, võtab varda ning puhastab püstolitoru.

Nataljal on veel kaks püstolit ja üks revolver. Ta käib regulaarselt lasketiirus.
Relvaloa taotles naine pärast seda, kui talle ja tema pimedale abikaasale Arne Lokile kallale tungiti. Nii on juhtunud kaks korda. Esimesel korral tungisid pätid Nataljale kallale Suur - Sõjamäe tänaval autoteeninduse juures. Arne pidi naise kaitseks välja astuma ja lõigi ühe kakleja pikali. 

Teine vahejuhtum oli pronksöö ajal, mil Nataljal oli 30. juubel. Natalja ja Arne läksid ühte Pelgulinna baari ning juba ukselt kuulis Arne sapist hüüatust: "Sina, sapöör!" Tekkis kerge rüselus. Aga kas on Arnest oma naise kaitsjat? 
Lokkide pere käib suviti looduskaunites, kuid inimtühjades kohtades telkimas. Aga kui ründab purjus kamp, kes kaitseb pimeda pommimehe perekonda?

Lokkide pere kaitseb pereema Natalja Lokk. 37aastane udmurditar, kes tuli Eestisse 16 aastat tagasi pärast seda, kui ta kuulis, et pommiplahvatus võttis tema lapsepõlvearmastuselt, eridemineerijana töötanud Arnelt silmad ja käed. Nataljast sai Arne abikaasa ja ööpäevaringne hooldaja, tasuga 25 eurot kuus.