Kas ma pean sellele lepingule alla kirjutama, küsis tuttav Assar Pauluse käest. Oli 2006. aasta algus.
Paulus ei teadnud, et tema telefoni kuulab salaja pealt politsei ega ka seda, et osalt selle kõne põhjal hakkavad organiseeritud kuritegevuse vastu võitlejad uurima, kas temast on saanud eestikeelse allilma uus juht?
Kalev Kurg oli äsja (novembris 2005) Pirital oma koduhoovis naise ja lapse silme all automaadivalanguga tapetud. See roim on tänaseni lahendamata.
Paulusest sai pärast Kure surma keskkriminaalpolitsei ja riigiprokuratuuri jaoks Eesti kõige huvipakkuvam inimene, ametlikus kõnepruugis target nr 1. Tema kohta talletati infot kaheksa aasta jooksul kuni käesoleva aasta kevadeni, selle käigus kuulati teda korduvalt salaja pealt.
14. aprillil otsis keskkriminaalpolitsei hambuni relvastatud eriüksus K-komando Tallinnas läbi võlaküttide firma Capital Inkasso kontori, mis asub Estonia puiesteel Eesti Panga vastas. Paulusel oli inkassofirmaga koostööleping.
Koos Paulusega võeti üle Eesti kinni üksteist meest, keda algul hoiti erinevates kinnipidamiskohtades üle Eesti laiali. Prokuratuur üritas iga hinna eest vältida meeste omavahelist suhtlemist vanglas.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega