„Mida ma kahetsen?“ kordab Kadri (40), Mustamäel kolme last kasvatav pereema, küsimust. „Ehk liigset järeleandlikkust. Kui oleksin varem märke õigesti lugenud, jäänuks paljud kannatused olemata."
Kadrit tabas üksikema saatus väga ebasobival hetkel. 2011. aastal, kui äsja kõrgkooli õppima asununa käis ta osakoormusega tööl, oli Kadri palk 325 eurot kuus. Enda ja lapse toitmiseks oli 7 eurot päevas.
Kuid lahutus oli vältimatu. Marek (41) polnud enam sama inimene, kellega Kadri 15 aastat tagasi abiellus. "Tema loogika oli selles, et äraelamiseks ei pea tingimata tööl käima. Istud kodus, leiad endas hingerahu ja varsti saadki miljonäriks," räägib Kadri. Tegelikult oli Marek paljas kui püksinööp.
Peagi sai selgeks, et lahutus läheb Kadrile kalliks maksma. Lisaks laste ülalpidamisele jäid tema kanda nii eluasemelaen kui ka Mareki õppelaen, õpingute eest, mille mees oli ammu juba katkestanud.
Kui Kadri mehelt aru päris, esitles Marek uskumatut plaani. "Palun ära sekku sellesse protsessi," nõudis ta tungivalt, pidades selle all silmas, et Kadri ei suhtleks pangaga ega sõlmiks ühtegi maksegraafikut.
Miks? Kuna reaalselt raha laenamist pole tegelikult toimunudki, teatas Marek.
„Ma saan aru, et sa ei mõista seda, sest raha ju kanti kontole ja korter sai ostetud, kuid siin on teatud nüansid, millest sa ei ole informeeritud."