“Ma ei ole bürokraatiast kunagi hoolinud! Seega panin paberile alla ­pitsati, milleks mul õigust ei olnud. Sellest tuli tohutu skandaal!” teatab võimuka hoiakuga eestlanna Salme Kultuurikeskuse lavalt ning ­heakskiitev mühin läbib saali otsekui tuuleiil. “Nii saigi alguse minu võitlus reaalsusega mitteleppimisel,” jätkab ettekandja ja allakirjutanu lepib omakorda faktiga, et tema loengut “Uus inimväärne ühiskond ja kuidas sinna jõuda” pikemalt kuulama ei jää – ruum on lihtsalt liiga täis. Püstiseisjad parvlevad ukse peal ja ­keegi mustjassiniseks värvitud juustega tüdruk kükitab vahekäigus, nägu trotslik otsekui Väiksel My’l.

Tung alternatiivsete tõdede järele

3. aprillil pidas läbipaistva meedia portaal telegram.ee Salme Kultuurikeskuses oma konverentsi (piletid ukselt 15 eurot, kuid konkurendid “peavoolumeediast” lasti vastutulelikult sisse ilma rahata), mis tõi kokku alternatiivsete tõdede huvilisi hinnanguliselt 900 jagu. Punakad prožektorid lõid hoone fuajeesse kummalise hilise öötunni atmosfääri; pisut dekadentliku kuma, mis sobinuks mõnele endises kolhoosikeskuses peetavale ja juba tunde tagasi käest ära läinud asutusepeole, kuid ringi ei kakerdanud “Telegrami konverentsil” siiski keegi – kangeim pakutud jook oli mullahõngune puerh-tee ning ratastooli abil kohaletulnuid ja koos väikelastega saabunuid oli märkimisväärselt palju.

Kalamajale kohaselt oli keskmine konverentsikülastaja nooruslik (heades nöörsaabastes või silmatorkavalt musklis, hoolitsetud habeme või tohutu punase nokkmütsi ja hiiglaslike ­käsitöökõrvarõngastega), kuigi kohtas ka eakamat rahvast (stiilinäiteks äraseletatud näoga vanahärra, kes mööda koridore uidates iga paari meetri tagant taskust pistaatsiapähklite koori välja viskas; võib-olla selleks, et leida tagasiteed, kui reptiilid teda eksitama peaks).

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega