New Yorgi südames toimus 30. märtsil pretsedenditu pressikonverents. Räpistaar ja ettevõtja Jay-Z esitles muusikastriimimisplatvormi Tidal, õigemini – taaslansseeris Tidali. Alles jaanuarikuus ostis Jay-Z 56,2 miljoni dollari eest Rootsi firma Aspiro ja selle loodud Tidali.

Erakordne oli sündmus mitmel põhjusel. Näiteks seetõttu, et Jay-Z kõrval sammusid lavale “tulevikku” presenteerima 16 tuntud muusikut-lauljat (neist kolm kiivermaskides ja kaks videoühenduse vahendusel), aga Tidali omadustest ja eripäradest nad väga detailselt ei rääkinud. Jay-Z, BeyoncéRihannaKanye West, Arcade Fire, Nicki MinajJack WhiteUsherChris Martin (videos), Alicia Keys, ­Calvin Harris (videos), Daft Punk (kiivermaskides), deadmau5(kiivermaskis) ja Jason Aldean allkirjastasid uudishimulike pilkude ja kaamerate ees Tidali kangelaslikult ja kaunilt sõnastatud deklaratsiooni.

Kõigi kohaletulnute eest võttis pidulikult sõna Alicia Keys, rõhutades, kuidas oleme tunnistajaks “võimsale hetkele, mis muudab igaveseks muusikaajaloo suunda” ja tsiteerides Nietzschet.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega