Noore inimese käekiri see ei ole. Tähed on joonistatud ükshaaval. Kirjutatud käsitsi paberilehele ja rõhknaelaga külapoe juurde teadetetahvlile välja pandud.

Kõik oluline on olemas: müüa Gustav Ernesaksa Volga GAZ-21, väljalaskeaasta 1965. Hind 50 000 eurot. Telefoninumber ka juures.

Jaa, Gustav Ernesaksal oli vana Volga. Beež nagu piimaga kohv.

Enne beeži Volgat oli Ernesaksal veel üks Volga. Ja kaks Pobedat. Teise Pobeda ostis ta 1957. Sõbrad naersid, et mis sa enam Pobedaga sõidad, kõigil ammu Volgad istumise all! Ernesaks ütles, et las Volgad põevad oma lapsehaigused ära, küll jõuab veel ka Volgaga sõita.

Poolteist aastat hiljem müüs Ernesaks Pobeda oma Otepää-tuttavale, kelle naabruses ta suvitamas käis. Otepää mees pidas Pobedat mitukümmend aastat, enne kui üks Tartu ettevõtja selle 2000ndate algul ära ostis ja üles vuntsis. Pobedal on nüüd kehtiv ülevaatus ja auto on Maanteemuuseumis kõigile näha. Nagu ka Ernesaksa juhiluba.

Pärast Pobedat tekkis Ernesaksa maja ette Kadriorgu Oru tänav 10 esimene Volga. Ja kuuekümnendate keskel juba järgmine – piimaga kohvi värvi.

Sellest praegu jutt käibki.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega