18.08.2015, 07:44
Nädala tipp: Fentanüül tappis endise Eesti profiratturi
Eesti Ekspressi nädala (11.-18. august) loetumad lood veebis
FOTO:
Kuu aega tagasi
hukkunud
Silvar Kibur
(28) oli noor meremees, sõber, hooliv poeg ja spordifanatt. Politsei jaoks on ta aga pelgalt statistika - juba 43. eestimaalane, kes tänavu ülikange narkootikumi üledoosi surnud.
Haapsalu lähistel nelja hukkunuga lõppenud avarii kriminaalasja toimik paljastab, et avariis oleks äärepealt üks ohver veel olnud.
Riik kulutab tuhandeid eurosid ülikalli arestitud sportauto
ülalpidamiseks. Samal ajal trikitab auto peremees
võimudega, et pääseda rahapesusüüdistusest.
Menuka eneseabiõpiku „Rikas isa, vaene isa“ autor ennustab saabuvaks aastaks majanduse kokkukukkumist.
Londonis kohtuluurajana töötavat
(28) usaldavad maailma suurfirmade juhid, Euroopa kohtunikud ja juhtivad advokaadibürood.
BUUM-BUUM-BUUM: Ma surusin van Buureni kätt. Eskortisin Hardwelli auto juurde. Taltsutasin Guetta ajal pealava ees publikut. Kõik läks hästi, ainult jalad valutavad.
Sõda toodab pagulasi nii riigi sees kui ka sellest välja. Teise maailmasõja ajal, kui rinne lähenes Tartule, pages minu pere linnast ema vanemate tallu Kõo vallas Viljandimaal. Tallu tuli ka sugulasi Valgast ja olime seal pagulastena koos. Kui ilmnes, et Punaarmee pealetungi ei saa peatada, põgenesime
. a sügisel läände, nagu tegid seda ka kümned tuhanded kaasmaalased. Meil – emal nelja lapsega – õnnestus sõjakeerises jõuda üle Läänemere Saksamaale ning seal imekombel ellu jääda ajal, mil Saksamaa oli kokku varisemas ning pidevalt liitlaste pommitamise all. Liikusime Kirde-Saksamaalt edelasse, kus elas üks isa baltisakslasega abiellunud sugulane. Nad lahkusid Eestist 1939, kui Hitler sakslased Balti riikidest “koju” kutsus.
Nädalavahetuse raadiosaated kulutasid liiga palju aega
peale, mis on tähtis põhiliselt arvamusbisnisele endale. Kuid sai ka nalja. Saates "Muuli ja Samost" andis
kõvasti pihta Kreekale.
“Kirju” kirjastamisega hapukurgipurgis paraja tormi tekitanud
(41) naudib Setomaa põldude vahel suverahu. Ja mõtleb kirjastamisärist taandumisele.
Prantsusmaal on EÜ kõige karmim uimastipoliitika, ometi tarbitakse seal kanepit rohkem kui Hollandis,kus see vabamüügil. Martin Kala vaeb aruka kanepi-poliitika võimalusi.