Nimed Kaljo Kiisk või Grigori Kromanov ei vaja lähemat tutvustamist. Ent tuntud režissööride kõrval oli ametis palju teisi inimesi, kelle rolli meie mängufilmide sünnis ei saa alahinnata. Filmirühm on suur professionaalne kollektiiv, mis vajab paljusid erialasid. Ka mõne aasta eest lahkunud Meeri Kress aitas luua eesti filmikunsti.

Nõukogude eliidi (tema isa Arnold Kress oli 1941–1949 Eesti NSV valitsusjuhi asetäitja) perest pärit Kress lõpetas 1955. aastal Tallinna Muusikakooli klassikalise laulu erialal. Ent juba samal aastal sidus oma edasise elu filmiga, õppides seda Leningradis. 1955–1980 osales Kress teise režissööri, režissööri abi või assistendina paarikümne Eesti filmi tegemisel. Nende hulgas olid “Vallatud kurvid”, “Jääminek”, “Hullumeelsus”, “Hukkunud alpinisti hotell”, nukufilm “Operaator Kõps kiviriigis” jt.

Kress kogus tema osalusel valminud filmide kohta fotosid, kleepides need albumisse ajalises järjestuses ja täpsustavate märkustega. Sellest meie kinematograafia ajaloo väärtuslikust allikast pärineb ka siin avaldatav pildivalik.