„Kui ma nüüd kuni kongressini enam mitte midagi ei teeks, siis kolmandiku hääli koguksin kongressil ikkagi. Kui ma aga tublilt tööd teen, siis ei oleks ka 50+1 võimatu,“ ütleb Jaanus Ojangu (49) enesekindlalt.

Pärnust pärit elektriinsener ja tehnikaülikooli õppejõud Ojangu on Vabaerakonna aseesimees, kes teenis eelmistel erakonna juhatuse valimisel kõige enam (ligi 170st häälest 70) hääli. Väljaspool erakonda pole ta küll kuigi tuntud, kuid Vabaerakonna esimestest hingetõmmetest peale üritusega kaasa löönud Ojangut teatakse erakonnas mehena, kes oskab kõigiga läbi saada. Just seepärast otsustas ta Andres Herkelile kinda visata.

Hetk on soodus, kuna viimase kuu jooksul on erakonna siselistis läinud suuremaks tüliks. See algas aprilli algul, kui Tallinna vabaerakondlased hakkasid valima koostöökogu. Sellest pidi saama kohalikke valimisi ettevalmistav ajutrust: igast linnaosast paar esindajat. Vahetult enne valimisi astus koosolekuruumi erakonna juht Herkel ja teatas, et soovib koostöökogusse kandideerida.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega