Esmaspäeval algas ettevõtlusminister Liisa Oviiri (39) ametlik puhkus. Mitteametlikult on Oviir puhanud viimased kümme kuud ehk kogu oma ministriaja. Selle aja sisse jäävad pikad reisid Põhja- ja Lõuna-Ameerikas, Aafri­kas ning Aasias, mitmetest lühematest Euroopa-sutsudest rääkimata. Ametnikud, diplomaadid ja poliitikud räägivad ettevõtlusministrit samal ajal taga.

Mõned on murelikud – minister raiskab raha, ei saa tööga hakkama ja käib mõttetutel reisidel –, teised (näiteks konkureerivatest erakondadest) ehk veidike kahjurõõmsadki, et sotsid on ministrivalikul ämbrisse astunud.

Võtame näiteks ­aprilli. Oviir viibis kaks ­nädalat USAs, kõigepealt ­Arizonas ja Californias, seejärel paar päeva Washingtonis. Kui muidu majandusministeerium oma pressiteadetes ja Oviir ise oma Facebooki lehel ikka presenteerivad ministri kohtumisi ja töövõite, siis Ameerika-reisist pole kippu ega kõppu.

Ekspress tutvustab nüüd lugejatele, mida minister (teie maksuraha eest) tegi. Tegu oli mitmendat korda toimuva (seekord USAs, järgmisel korral Kanadas) Ameerika riikide omavahelise üritusega, kus vastuvõttev riik promob end ja külalised saavad maksumaksja kulul ringi tšillida.