Vendadest Kermo (sünniaasta 1990) ja Marek Viktorovitšist (1989) ilmus aastatuhande alguses ohtralt ühemõttelise pealkirjaga artikleid: „Pätipoistel hirmuäratav vargustejada“ (1999), „Väiksed vargad Viktorovitšid hoiavad Pärnut hirmul“, „Vargapoisid ajavad ema pankrotti“, „Kurikuulsad pätipoisid hulguvad ja varastavad Pärnus karistamatult“ (2002).

Kui Marek oli üheteistaastane, viis ta võõra kaheksa-aastase poisi metsa, peksis teda ja võttis ära sada krooni. Kord leidis Marek sõbraga ühest keldrist lahustit ja pani sellega keldri põlema. Kahjusumma 10 000 krooni. Siis tungis poiss sõbraga Pärnu bussiparki ja viis seifist kaasa 10 000 krooni. Kord kavaldas ta koos sõbraga üle kaubakeskuse Port Arturi turvasüsteemi ja jäi ­ööseks sinna sisse. Hiljem turvamehed uuri­sid, kuidas see poistel õnnestus.

Kui Marek oli 14, pani ta nelja päevaga toime kümme vargust. Ajakirjas Hea Laps ilmus aastal 2004 kuulutus, kus Marek soovib kirjasõbraks „tibisid vanuses 14–17, meeldivad vihased tüdrukud“. 

2003. aastal möönsid politseinikud ühes artiklis, et Marek ja tema vend Kermo on väljakujunenud kurjategijad ja neid võib päästa vaid ime. 

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega