Kirjutasime Anvelti viidatud teemast möödunud aasta novembris. Kirjeldasime mitmes loos, kuidas allilm on pannud seljad kokku, et ajakirjanduse kaudu avalikkust mõjutada. Ühe avaldame nüüd uuesti.

LOE KA:

Kokaiiniäri kohtualused: politsei piinas ja ähvardas meid!

Riigikogu õiguskomisjon kohtus kuritegeliku ühenduse väidetava liikmega

Uus sihtasutus asus vahistatute kaitsele

Eesti allilm otsustas kevadel luua uue projektipõhise „ühisrahastuse“. Kokkulepe nägi ette ühingu moodustamist ja sellele kopsaka rahasumma eraldamist.

Eesmärgiks pidi saama avalikkuse mõjutamine südantlõhestavate lugudega, kuidas vangid virelevad Eesti türmides ja seetõttu kannatavad ka nende pereliikmed.

Teine suund on jõuametkondade halvustamine. Politsei-, prokuratuuri- ja vanglaametnike käitumine olla äärmiselt jõhker ning kohati ebaseaduslik. Mõte on neid avalikkuses võimalikult palju maha teha.

„Oleme teadlikud organiseeritud kuritegevuse ja nendega seotud inimeste kavatsustest, mis on suunatud enda positsiooni parandamiseks ja õiguskaitseasutuste suhtes usalduse õõnestamiseks,“ ütles Ekspressile kaitsepolitsei pressiesindaja ­Harrys Puusepp. „Kaitsepolitsei saab kinnitada, et organiseeritud kuritegevus ei kujuta endast jätkuvalt julgeolekuohtu, mis on prokuratuuri ja uurimisasutuste, eeskätt keskkriminaalpolitsei oluline saavutus.“

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega