Praeguseks on selgelt tõestatud USA 2016. aasta valimiste puhul vaenulik kavatsus neid mõjutada. Selle kohta saab hea ülevaate USA Kongressi Esindajatekoja Luurekomitee raportitest. Laias laastus võib tookordse tegevuse jagada kolmeks. Esiteks tegeleti häkkerlusega. Näiteks murdis vene jälgedega „Fancy Bear“ sisse demokraatliku partei serverisse ja lekitas sealt leitud e-kirju.

Teiseks tuleb mängu klassikaline musta PR-i teema, mille põhi­episood on väga intrigeeriv ja veel lõpuni uurimata lugu, kus venelased lubasid Donald Trumpi valimismeeskonnale Hillary Clintoni kohta kompromiteerivat materjali, mille tarvis organiseeriti spetsiaalne kohtumine Trump Toweris.

Kolmanda aspektina tuleb vaadelda tegevust sotsiaalmeedias.

Esmapilgul tundus, et kõik see oli kantud soovist aidata Trump presidendiks. Kummatigi paljastab interneti modus operandi justkui kaht eri suunda. Ühest küljest näis tegevus sotsiaalmeedias kandvat Venemaa eelistatud kandidaadi toetamise pitserit. Tegevus toetus osalt Facebookis ja Twitteris loodud võltskontodele, mis neid reklaame jagasid. 

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega