VIDEO | Mida tähendab "Teeme ühe Aestheticu Tik Toki!"? Vanem põlvkond seletab lahti noorte keelepruuki
Kui noor inimene kasutab endast vanematega suheldes samu väljendeid nagu omaealistega, on arusaamatused kerged tulema. Suured silmad ja küsiv ilme on garanteeritud. Eakamad inimesed lihtsalt ei mõista, millest jutt käib, kui küsida, mis on tiks, või mainida Snapchati uut filtrit. Või mis siin rääkida noortest ja vanadest – isegi 20aastastel tekib raskusi 15aastaste mõistmisega!
Tegelikult pole algul segadust tekitavad jutuajamised sugugi nii arusaamatud. Siin on väike abiline, mõistmaks noortega seotud asju.

Woah on sõnadega raskesti kirjeldatav liigutus, kus kõverdatud, rusikas käed enda ette viiakse. Seda võib teha igal pool ja igal ajal, ilma igasuguse põhjuseta. Enda proovile panemiseks tehakse woah-liigutust isegi krõbinaid kaussi valades või end meikides. Tik Tokis on woah-videod tohutult populaarsed ning nende juurde märgitakse teemaviitena #hitthewoah.
Aesthetic ehk kunstiline ilu on praegu väga populaarne stiil enda riietamiseks või piltide tegemiseks. Pildi kvaliteet ei peagi olema hea, pigem vastupidi. Aesthetic’ut viljelevad põhiliselt tüdrukud, kes proovivad olla võimalikult erilised ja kanda asju nii, et need omavahel kokku ei sobikski.

Yubo on uus noorte tutvumisäpp, kus saab kerge sõrmeliigutusega valida sõpru üle maailma. Mõttelt nagu Tinder, aga vanuse alampiirang on 13 aastat, mitte 18. Saad valida sõpru, teha nendega live’i (otseülekannet) ja lihtsalt veebis juttu ajada.
Mõminaräpp on räpp, mille sõnadest on väga raske aru saada, sest see kõlab nagu magama jääv karu. Mõminaräppi võib teha igaüks, vaja on ainult Soundcloudi kontot ja midagi võiks ka öelda olla.
Šme öeldakse siis, kui midagi tegema peab, aga ei viitsi. Kes siis viimasena „šme“ karjub, peab tuba koristama või saab muu tüütu tegevuse kaela.
Fleksima – uhkeldama. „Kuule, ära fleksi,“ öeldakse inimesele, kes uhkeldab millegagi. Näiteks oma musklite, asjade või teadmistega.
„Mis tiks on?“ tähendab noorte keeles „millega tegeled?“.
Vlogimine on oma igapäevaelu filmimine ehk videoblogimine. Youtube’is on just vlogide vaatamine äärmiselt populaarne. Keda siis ei huvitaks, mida keegi teine hommikuks sõi või mida poest ostis.
Shuffle on tantsustiil, kus jalgu mööda maad lohistatakse. Sarnaneb Michael Jacksoni tantsuga, kus jalgu täielikult maast üles ei tõsteta. Ega see kerge pole, aga tutorial’e (õppevideoid) leiab internetist küllaga.
Airpodid on pisikesed kõrvaklapid, mida pikemate juustega inimestel polegi kõrvas näha, sest neil puuduvad juhtmed. Neid saab edukalt kasutada ka koolitunni ajal. Kui laps sulle ei vasta, siis vaata: äkki on tal Airpodid kõrvas?

Kanken on seljakott, mis peab igal teismelisel kodus olema. Värve on mitu ja see on mõeldud matkakotiks, kuigi sellega käiakse nii koolis kui ka kinos.
Skeemimine on iga koolilapse igapäevane tegevus, kus proovitakse end keerulisest olukorrast välja nihverdada ja leida probleemile lihtne lahendus. Ausad reeglid võivad eesmärgi saavutamisel muidugi tagaplaanile jääda.
Rebel – otsetõlkes mässuline – öeldakse inimesele, kes rikub reegleid. Näiteks kui sõber ületab tänavat vales kohas või ei lähe koolitundi, on ta rebel.
„Fortnite“ on tulistamis- ja ellujäämismäng, mille mängimisele võib arvuti või mängukonsooli taga kuluda terve päev. Võitja on loomulikult see, kes viimasena ellu jääb, ning võitmiseks on vaja väga palju harjutada.
DM on Instagramis või Facebookis kirjutamise koht. DM on lühend sõnast direct message, mis tähendab, et saad inimesele isiklikke sõnumeid saata, ilma et teised seda näeksid.
Nocco on jook, mida peab iga jõusaalihull või niisama trendidega kaasas käiv inimene jooma. Jook annab energiat ega sisalda suhkrut.
„Stranger things“ on närvesööv Netflixi sari, millel tuli hiljuti välja kolmas hooaeg. Sarjas näitlevad noored vanuses 15-17 aastat ning see räägib 1980ndatest fantaasiavõtmes.

„2K“ on korvpalliteemaline arvutimäng, mida mängivad poisid, kellele – üllatus-üllatus! – meeldib korvpall. Mängida on põnev nii üksi kui ka koos sõpradega.
IMO võib öelda või kirjutada peaaegu iga lause lõppu. Otsetõlkes in my opinion ehk minu arvates.
Noodle fix on uus pentsik viis, kuidas kõikvõimalikke katkiläinud asju parandada. Osta pakk kiirnuudleid ja PVA liimi, pane katkisesse kohta, lihvi siledaks, kata värviga ja ongi nagu uus.