Kahe pisipõnni ema Kai pihtis Facebookis Põhja-Ameerika eestlaste grupis, et on juba ammu tahtnud Eestisse naasta, kuid praegu pole see kahjuks võimalik. Tema kurblik pihtimus pälvis vastukaja, paljud lohutasid naist ning tunnistasid, et neidki tõmbab koju.

Juuli keskel puistas ­Ameerika veidi „nurgataguses“ osariigis ­Ohios elav Kai soola nende eestlaste haavadele, keda armastus või töö on Eestist mujale elama viinud. Sajad eestlannad on ookeani taga abiellunud ameeriklastega, loonud pered ning end võõras riigis sisse seadnud. Sama tunnevad ka Kalevipojad- ja tütred Soomes, õnneotsijad Austraalias jne.

Kohtun Kaiga tema kodulinna Bea­vercreeki kohvikus. Noor daam on kaunis sinises kleidis, rukkilille motiiviga kõrvarõngad kõrvas. Laua kõrval magab turvahällis seitsmenädalane Lonnie Thomas Moon IV – Kai ja tema ameeriklasest abikaasa Lonnie teine laps.

„Paljud eestlased tulevad Soomest tagasi koju ja kurdavad, et seal oli nii raske elada. Aga Ameerikas elamisega ei ole Soome kannatused võrreldavad!“ räägib Kai.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega