Alguses oli lapsi kaks. Kaksikud vennad arenesid oma ema, tollal 26aastase Liis Niinemetsa kõhus mühinal. 36. rasedusnädalal kaalusid vennad juba kumbki 3 kilo. Aga siis, kuu enne poiste sünnitähtaega, 2007. aasta 17. aprillil läks midagi valesti. Liis tundis imelikke valusid ja sõitis sünnitusmajja. Esmasünnitajana ta ei teadnud, milline sünnitusvalu olema peab. Igaks juhuks sõitis. Haigla vastuvõtus kuulati loodete südametoone, tehti ultraheli, kõik näis korras. Kellelgi polnud kiiret. Liis mäletab, kuidas tasapisi hakati valmistuma keisrilõikeks, pandi valmis operatsiooniks vajalikke riistu ja tekikesi. Oli rahulik olemine.

Korraga hakkas kõigil kiire. Esimesena võeti emaüsast välja Marki elutu kehake. Kaks minutit hiljem sündis tema vend, Erik. Temalgi polnud elutunnuseid. Arst pani sünnihindeks nulli. Avastati, et platsentad on irdunud ning veri on jooksnud lootekestade vahele.

Liis, kes kaotas palju verd, viidi taastuma. Ta ärkas narkoosist mitu tundi hiljem ämmaemanda peasilituse peale. Liisi esimene küsimus oli: „Kus mu pojad on?“

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega