Emer Värgi lähisuhtevägivalda kujutavas lavastuses „You Will See So Many Pretty Things“ elab hämuse kileseina taga paar, üks esindamas mehelikku, teine naiselikku poolt. Kuid oluline pole sugu, vaid suhe. Ründaja ja ohver, allutaja ja alistatav. Haprama ­karakteri kehastaja Rene Kösterkogeb Kanuti Gildi SAALi blackbox’is mõndagi. Ühel hetkel on tema suu ­ideaalne suudlemiseks ning järgmisel retsimiseks huulepulga, mulla ja spermaga.

Esimeses proovis rääkisid lavapartnerid Rene ja Jarmo Reha isiklikke lugusid. Kirjutasid taldrikutele asjad, millest tahtsid lahti saada, ja loopisid puruks. Lõpuks vaatasid teineteisele silma, umbes kümme minutit. „See oli esmakohtumine. Julgus. Loa leidmine. Selgus, et kõik on lubatud,“ ütleb Jarmo.

Tüki mängimine on Rene jaoks lihtsam kui prooviperiood. Siis korrati räigeid võimuvõitlusi uuesti ja uuesti, nõnda et järjepidev terror hakkas tunduma päris. „Kuigi kõik toimus turvalises keskkonnas ning Jarmo iga kord pärast stseeni ütles „Ma armastan sind, palun vabandust!“, tekkis paratamatult mingi error,“ tunnistab Rene. „Nii palju füüsilist kontakti negatiivse impulsiga pani mulle isegi lähedastega suheldes tõkke: mitte keegi ärge puudutage mind!“

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega