Harku vallavolikogu esimees Kalle Palling (35, Reformierakond) juhatas neljapäeval, 26. märtsil volikogu istungit. Tabasalus istus pika laua ümber koos üksteist inimest, sealhulgas kaheksa volikogu liiget.

Peaminister Jüri Ratase valitsus kehtestas juba 25. märtsist piirangu, et avalikus kohas ei tohi koos viibida üle kahe inimese. Piirang ei kehti avalike ülesannete täitmisel.

Vallavolikogu koosolekut juhtinud Palling oli ruumis ainus inimene, kes kandis kaitsemaski. Teised koosolekul osalejad ei teadnud, et Pallingul oli diagnoositud koroonaviirus Covid-19.

„Ma ei ole eile sündinud ja lollakas, et lähen haigena kuhugi koosolekule,“ ütles Palling täna telefoniintervjuus Ekspressile. „Ma kasutasin kõiki ettevaatusabinõusid, teades, et arsti kinnitusel olen ma terve.“

Palling kinnitas, et ei teavitanud koosolekule jõudes teisi inimesi sellest, et on hiljuti koroonaviirust põdenud. „Ma ei öelnud, sest ma olen terve,“ selgitas Palling.

Volikogu aseesimees Kaupo Rätsepp (Isamaa) ütles Ekspressile, et kellegi tervislikust seisundist istungil ei räägitud: „Ei, sellest ei olnud juttu“.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega