Laupäeva, 11. oktoobri õhtul aastal 1930 kogunes Tallinnasse ühe arstiteaduse doktori korterisse kummaline seltskond. Kohale olid tulnud Politseikooli direktor Eduard Mets, poliitilise politsei abikomissar Julius ­Edesalu, mõned juhtivad tegelased riigikontrollist ja teistest riigiasutustest. Kummaliseks muutis seltskonna see, et nad osalesid ­hüpnotisöör B. W. ­Johansoni seansil, mille ­peategelane oli pealinna tuntuim meedium Mai Kalamees-Reiter.

Verise kirve lugu

Mai Kalamees oli tõesti kuulus. ­Temast kirjutati palju ka välismaal ja temaga oli tehtud hulganisti katseid. „Alul kirjeldas meedium mitmete osavõtjate ja nende perekonnaliikmete iseloomu, elukutset, ­tervislikku seisukorda jne. ­Isegi hra E[desalu] kehal leiduvad armid ja märgid ei jäänud meediumi silme eest varjule. Kõik kirjeldused olid üllatavalt õiged, välja arvatud hr M[ets], kes leidis, et tema tervisliku seisukorra kirjeldus tõele ei vastavat,“ kirjutas Päevaleht.

Seejärel võttis Politseikooli direktor Mets kaks kinni pitseeritud pakki. Ühest tuli päevavalgele kirves, mis asetati paberisse mähitult meediumi käe alla.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega