Hommikul kella 11 paiku läksid aerulaudade ehk SUP-laudadega merele kaks täiskasvanud instruktorit ja tosin sünnipäevapeole kogunenud last. Lapsed puutusid suppamisega kokku esimest korda. Vanimad olid 14aastased, noorim 11aastane. Kaldal anti neile põgus ülevaade, kuidas ­SUPil seista, kuidas aeru abil liikuda ning mida teha, et sõitja ümber ei kukuks. Sünnipäeval osalenud ­Mihkli* sõnul polnud koolitus põhjalik: „Näidati ainult üksikuid asju.“

„Ilm oli ilus. Alguses oli õrn tuul ja laineid pigem polnud. Kõndisime pikalt mööda rannaäärt põlvekõrguses vees ja siis saime sõitma hakata. Kõik tundus korras olevat,“ kirjeldab sõidu algust teine sünnipäevaline Martin*.

Kõik sõitjad kandsid päästeveste ja kalipsosid, kuid keegi polnud nööriga oma SUPi külge kinnitatud. Spordiala harrastajad aga ütlevad, et see on elementaarne ohutusmeede, eriti avamerel – siis ei kaota sõitja vette kukkudes oma lauda.

Peagi maatuul tugevnes ja lained muutusid kõrgemaks. Füüsiline pingutus läks lastel aina raskemaks, jalad valutasid, jõud rauges ning kaldaäär kaugenes iga minutiga. 

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega