Mai 2013. Berliini luksuslikus Ritz-Carltoni hotelli saalis toimub suurejooneline kullaärimeeste konverents. Kohal on sajad kallites ülikondades lipsustatud tegelased. Nad plaksutavad vaimustunult. Laval seisab Herbert Heinz Jungwirth, käes 100-grammine kuldmünt. Jungwirth naeratab laialt, tajudes tulevikus terendavaid rikkusi.

Möödub seitse aastat. Teisel pool Euroopat, pisikese Eesti vandenõuteoreetikute portaalis Telegram ilmub reklaambänner: "Euro on kaotanud 550 protsenti oma väärtusest. Osta kulda ja hõbedat Saksamaalt ja oma raha tulevikuks!"

„Meie koostöö härra Jungwirthiga sai alguse varakevadel: siis kui valitsused ja peavoolumeedia hakkasid rahvast koroonaga hirmutama,“ teatab Telegrami eestvedaja Hando Tõnumaa.

Eesti vandenõuteoreetik võib olla lugenud samast portaalist uudiseid ning ostnud raamatupoodidest raamatuid Euroopa hukatuslikust allakäigust.

Jungwirth teenib samal ajal sellest “hukatusest” miljoneid eurosid. 

Kusjuures koroonapandeemia, mille tõsiseltvõetavust näiteks sakslase maaletoodud raamatupoodide menuk “Koroona valehäire” eitab, on olnud just see kõige tulusam periood.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega