Kui tahad Facebookis laike saada, postita kassipilt, veel parem: video. Kass on pehme, kena, ajatu – ja tühi. Talle saab tähendusi juurde pookida, temaga saab igasuguseid asju müüa, teha nalja, aga rõhuda ka sotsiaalsele vastutusele ja mõelda inimese ja ühiskonna suhte üle. Kass iseloomustab oma olemusega vastupanukultuurina arenenud internetti. Kassid seostuvad ühiskonna „teistega“, pigem naiste ja pehmete väärtustega, ning vastanduvad institutsioonidele ja korrale.

Eestis pole kuulsaid kasse veel palju. Aga internetikultuur on globaalne ja nii oleme elanud kaasa netikuulsustele nagu Grumpy Cat ja Curious Zelda, Maru, Venus ja Colonel Meow; vaadanud Lolcati meeme ja naernud kasside ning kurkide kohtumise üle.

Paar korda nädalas heidan ­pilgu Eesti kuulsaima kassivideote postitaja, kunstnik Fideelia-Signe ­Rootsi tänavalt päästetud kassiperele. Mis on Pontsu, Buffy, Kretu ja Metsiku Onu Leo elus uudist, kes paraneb haigusest, kes läheb arsti juurde.

Kui Fideelia korjas tänavalt üles karvase triibiku, kes sai nimeks Kant Nurrkärakas, jälgisin ka tema saatust: kas ta leiab ikka kodu või jätab Fideelia ta endale viiendaks kassiks.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega