Pisut vähem kui nädala pärast, 2. veebruaril algav DocPoint Tallinn toimub tänavu online-festivalina Elisa Stage’i platvormil*. Ühest küljest on küll isekalt hirmus kahju, et kinno ei pääse, teisest küljest on suur eelis see, et veebi kaudu on filmid kättesaadavad mitte ainult pealinna elanikele, vaid kõigile huvilistele üle Eesti.

„Sea aasta“

Dokumentalist Raimo Jõerand on viimasel ajal paistnud silma suure produktiivsusega. Vaid mõned päevad tagasi esilinastus ERRis tema „Mees Manijalt“, portreefilm Mark Soosaarest ning Läänemere Kunstisadama ja Pärnu Uue ­Kunsti Muuseumiga seotud segadustest. DocPointi avafilmina jõuab vaatajateni aga Jõeranna „Sea aasta“ (pealkirjas viidatakse Eesti dokumentalistika ehk isegi suurima klassiku Andres Söödi filmidele „Draakoni aasta“ ja „Hobuse aasta“, mis mõlemad on dokumentaalkroonikad vastavalt 1988. ja 1990. aastast). Hiina kalendri järgi oli 12aastast tsüklit lõpetav 2019 nimelt Sea aasta.

* DocPointi teatel toimuvad alates 2. veebruarist eesti dokumentalistika ja taasavatud Tallinna väärtfilmikinode toetuseks verivärskete kodumaiste filmide festivalilinastused ka kinodes. Elisa Stage platvormil olevate piletite info leiab Fientast ja Elisa Stage’i kodulehel. Kinodes toimuva info Kino Sõprus ja Artis kodulehel.