Ühest küljest peab Rahvusringhääling mõistagi hoidma kõrgeid kvaliteedistandardeid ja nõudlikult jälgima, mida eetrisse lubatakse.Teisest küljest teevad Eestis dokitegijad oma filme üldjuhul riigi raha eest ja nende loomingul on harva muud väljundit kui ERRi kanalid. Filmitegijail tekitab Rahvusringhäälingu programmipoliitika hulga küsimusi, kuna selget reeglistikku, mis on eetrikõlblik ja mis mitte, kuskil kirjas ei ole.

Paar nädalat tagasi esilinastusid ERRi portaalis Jupiter neli uut pooletunnist dokumentaalfilmi sarjast „Eesti lood“. Teiste hulgast paistis eredalt silma Taavi Aruse film „Lil Eesti“, mis räägib Eesti uue laine räpiepideemiast. Vaimukas ja huvitav vaatamine, mis piilub sisse ühe väga märgilise subkultuuri noorte ellu, annab neile hääle ja mõjub kui sõõm värsket õhku.

ERR otsustas „Lil Eesti“ lükata ETV2 eetrisse reedel, 19. veebruaril kell 21.30 (ehk ajal, kui telekat vaadatakse väga vähe), samas kui varasemad „Eesti lood“ on eetris ETVs esmaspäeva õhtuses parimas ehk prime time’i vööndis kell 20.00. Miks nii?