Kadriorus Eduard Vilde muuseumis oli 27. veebruarini avatud näitus "Linda Vilde muuseum", mille keskmes kuulsa kirjaniku Eduard Vilde abikaasa Linda Vilde (sünd. Jürmann). Kunstnik Liina Siibi koostatud näitus oli pühendatud Linda mitmekülgsele tegevusele ajakirjaniku, ühiskonnategelase ja tõlkijana. Näitus on jaotatud teemakapsliteks, kus on vaatluse all Linda kohtumine Eduard Vildega, nende vabaabielu ning pikk suhe, Linda poliitiliste vaadete kujunemine ja osalemine poliitilises elus, roll kultuskirjaniku abikaasana ning hiljem mälestuste hoidjana. Näituse raames ilmus ka ajaleht „Mis nüüd?“, kust saab lugeda Linda Jürmanni tekste.

Uurisid Linda Vilde kohta nii Eduard Vilde muuseumis kui arhiivides, lugesid vanu ajalehti ja raamatuid. Mida sa Linda Vilde kohta teada said?

Kahjuks ei pidanud Linda Vilde päevikut. Temalt on küll mälestusi kogutud, aga ta mäletas iga kord erinevalt. Ilmselt on see seotud ka sellega, et Linda ei tahtnud nõukogude ajal mäletada asju, mis võiks inimestele, kellest ta rääkis, mingeid probleeme tuua. Ta teadis, mida võib mäletamine endaga kaasa tuua.

Kõigil kaasaegsetel jätkub tema kohta väga palju häid sõnu, intelligentne, lahke, temast peeti lugu. Väärikas naine.