Lääneriikide juhid on Valgevene võimude jultunud tegutsemise hukka mõistnud. Kuid märtsi lõpus kirjutasime, kuidas sarnast lennuki kaaperdamise operatsiooni plaanisid väidetavalt ka Ukraina-USA-Türgi eriteenistused, kelle eesmärk oli sel viisil kinni nabida Vene erasõjakompanii Wagner palgasõdurid. Sihiks võetud wagnerlaste hulgas oli nii Ida-Ukrainas inimesi tapnud Vene sõjaväelasi kui neid, kes valdasid infot aastal 2014 toimunud Malaisia reisilennuki allatulistamise kohta. Paraku lõppes kogu plaan suure fiaskoga. 

Avaldame uuesti 29. märtsil ilmunud loo.

Netflix jagab ja toodab meelelahutust. Tema seriaal „Kaardimaja“ sai sületäie preemiaid ja leidis andunud fänkonna kümnetes maailma riikides. Aga „Kaardimaja“ on vaid üks seriaal ligemale saja kahekümnest, mida Netflix tootnud.

Tundub, et nüüd on maailma suurim meelelahutustootja leidnud uue teema ning meile õige lähedalt. Materjal põhineb tõsielul. Möödunud aasta suvel vahistati Minskis rühm vene päritolu palgasõdureid erasõjakompaniist Wagner. Need mehed olid selleks hetkeks jõudnud jätta verised jäljed Süüriasse, Liibüasse, Sudaani, aga ka Ukrainasse Donetskisse ja Luganskisse.

Vahistamine Minskis leidis aset 29. juulil. Aga 9. augustil toimusid Valgevenes presidendivalimised ning riigi (igavene) ­president ­Aljaksandr Lukašenka kasutas võimalust, et paljastada võõrriigi (Venemaa) katse tekitada rahulikus Valgevenes mingi suurem mäsu. Mis tekitas hulgaliselt spekulatsioone: kas mitte Lukašenka ise ei palganud wagnerlasi väiksele gastrollile, et võita valimiste eel lisatoetust?

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid