Kogu riiki on tabanud täiesti mõõtmatu tragöödia. Nädalaga on lisandunud 1,6 miljonit uut juhtu – kokku on neid juba 15 miljonit. Kaheteist päeva jooksul kahekordistus ka positiivsete testide arv kogu riigis – 17 protsendile. Pealinn Delhis on see määr juba 30 protsenti.

Üle kogu riigi on haiglad ääreni täis. Ning sel korral on enamik patsientidest juba noored. Pealinn Delhis on 65 protsenti haigusjuhtudest alla 40-aastastel.

Osalt saab kirjutada meeletu kasvu uue, nakkavama tüve arvele. Teisalt süüdistatakse Modi valitsust läbikukkumises. Nii riiklikul, osariiklikul kui ka kohalikul tasandil on suhtunud poliitikud ja isegi tervisetöötajad olukorda leebelt. Viimastel kuudel on jäänud kõigile mulje, et India on COVIDi alistanud.

Eesliinil töötavad arstid ei suuda oma emotsioone kontrollida, kui räägivad meeletust kogusest surevatest patsientidest, keda ei ole võimalik ravida, sest pole voodikohti ega muud vajalikku ettevalimistust, mille eest oleks pidanud hoolitsema osariik ja keskvalitsus.