Ramirendi moodulmaja lahendab ajutist ruumikitsikust ja annab peavarju aastakümneteks
Ramirendi tehases Eestis valmivad kvaliteetsed moodulmajad ja ehitussoojakud, mille kasutusvaldkond on märgatavalt laiem kui vaid ehitussektor. 2017. aastal alustanud ettevõtte toodang liigub täna meritsi põhiosas Ramirent Grupi ettevõtete klientidele Soomes, Rootsis, Norras ja Taanis, kuid ka Lätis ja Leedus.
Majamoodulite tootmise kõrval võib paljudele tulla uudisena seegi, et aastaid Helsingi börsil noteeritud Ramirent Ltd, mille koosseisus tegutseb ka Ramirent Baltic AS, vahetas 2019. aastal omanikku ja kuulub nüüd prantslaste ettevõttegruppi Loxam, suuruselt kolmandasse ehitusseadmete rendifirmasse maailmas.
Soojakud valmivad stabiilse kliimaga tootmisruumides.
Harjumuspäraselt näeb siniseid puitsoojakuid ja neist ehitatud ajutisi rajatisi põhiliselt ehitusplatsidel. Lõviosa Ramirendi majamoodulitest leiabki kasutust erinevaid ehitusprojekte teenindavate ajutiste rajatistena. Suuremate vajaduste korral liidetakse omavahel 50–60 moodulit paarikorruselisteks hoonekompleksiks, kuhu mahutatakse kontorid, nõupidamistoad, pesemisvõimalustega varustatud riietusruumid, köögid-sööklad – kõik vajalik, et inimestel oleks võimalikult mugav teha oma tööd ning objekt valmiks kiiresti ja väiksemate kuludega.
Soojak sobib ka mujale kui ehitusplatsile
Soojakud pole ammu enam nõukaaegsed Nu Pogodi putkad.
Ramirendi tegevjuhi Heiki Ontoni sõnul on nende puitsoojakud ja majamoodulid kvaliteetsemad ning kaasaegsemate lahendustega kui enamik Eesti kontorihooneid ja kodusid. „Võime julgelt öelda, et meil on väga kvaliteetsed ja energiatõhusad, üle 20-aastase planeeritud elueaga ning turu kõige paremate keskkonnanäitajatega moodulid. Tippmudelid lausa A-energiaklassist, mida elumajade puhul tihtipeale ei saavutata. Soojapidavad, kuid mitte umbsed, kaasaegsete ventilatsiooniseadmetega,“ räägib Onton ja lisab, et kuigi nende ettevõtte RamiGreen maailmavaade pooldab pigem rentimist kui ostmist, on moodulitest projekteeritud kodu või siis suvila soetamine väga mõistlik investeering. „Soojakud pole ammu enam nõukaaegsed Nu Pogodi putkad, millel rattad all ja üks neist kadunud. Inimene näeb tegelikult üsna tihti maju, mille puhul ta ei oska aimatagi, et see tehtud just moodullahendusena. Sinine on vaid ehitusoojaku standardmudel, moodulitest maja tellija saab endale ikkagi kodu, kus faassaad ja interjöörilahendused on tema maitse järgi,“ lisab Heiki Onton.
Ramirendi moodulitest ajutine koolimaja Tallinnas.
Kui eramuehituses võtab Eesti moodularhitektuur Põhjamaadega võrreldes alles hoogu, siis riigisektor kasutab Ramirendi mooduleid juba aastaid. Neist on loodud elanikkonna juurdekasvu kõikuvust või liikuvust järgides mitmeid ja mitmeid ajutisi lasteaedu ning koole, aga ka näiteks kasarmulinnakuid NATO suurõppuste ajaks. Ajutise lahendusena rendivad lisatööjõu majutamise eesmärgil soojakuid ka tööstusettevõtted, hooajaliselt rannad, spordiväljakud, talvel uisuplatsid. Kohalikud omavalitsused on soojakuid kasutanud kontoripindadena remondi ajaks, kuid nendes saaks rajada ka eeskujulike säilitustingimustega raamatukogu. Koos lugemissaaliga, kui vaja. Rentimise puhul korraldab tootja nii transpordi, moodulite paikapaneku kui ka demonteerimise ja äraveo.
Rohkelt ruumi tehnilistele lahendustele, kuid mitte juhuslikkusele
Ramirendi moodulite suurimaks väärtuseks on läbimõeldus ja järeleandmatus kvaliteedi ning keskkonnanõuete järgimisel, seda alates komponentide valikust tootmisel kuni moodulitest soojakute utiliseerimiseni pärast kasutusaja lõppu.
Ramirendi soojakute suurimaks väärtuseks on läbimõeldus ja järeleandmatus kvaliteedi ning keskkonnanõuete järgimisel.
Siseviimistluses annavad tooni vaid parimad materjalid, mis loodud vastu pidama ka kõige intensiivsemale kasutamisele. Sama kõrgest klassist on paigaldatav sanitaartehnika ja ruumid, milles seda kasutatakse, järgivad kõiki nõudeid, et takistada seal hallituse või niiskuskahjustuse teket. Ruumipaigutus on läbimõeldud. Nii võib leida riidekapi sealt, kus ta kõige vähem jalgu jääb. Sama kehtib ka külmiku puhul. Olgu öeldud, et vajadusel tarnib Ramirent ka mööbli.
Ramirent väärtustab keskkonda
Suurt rõhku on pööratud sellele, et mitte üksi puitsoojakute tootmine, vaid ka nende ekspluatatsioon oleks keskkonnasõbralik ja võimalikult väheste süsinikuheitmetega. Mooduleisse on võimalik paigaldada näiteks liikumistuvastusega valgustus ja panna graafiku alusel tööle pistikupesad, mis välistab soovimatu tarbimise näiteks öötundidel. Kui lisada sellele veel teadmine, et tootmiskogemus on kogutud 40 aasta jooksul ja uuemad lahendused läbi katsutud koostöös Tallinna Tehnikaülikooli teadlastega, võib julgelt väita, et tegu on soojakutega, millele vastast leida on pea võimatu. Viimast kinnitab fakt, et Põhjamaadesse on müüdud 4000 Ramirendi tehases valminud soojakumoodulit.
Planeeri ise moodulite ruume ja modelleeri erinevaid komplekse kodulehel ramirent.ee/konfiguraator!