Esimene kiirabiauto, mis oli varustatud Semetroni meditsiinitarvikute, medikamentide, toidu ja kütusega, jõudis juba Kiievisse ja edasi otse abivajajateni.

Teise kiirabiauto annetasid Silberauto, Auve Tech ja Riikaitse Edendamise SA, meditsiinivahendite laadungiga toetasid Semetron ja ja Chemi-Pharm ja see on jõudnud öösel Ukraina piirile.

Projekti on juba toetanud ka Krimelte, Xolo, Riina Sildos ja Jürgenson perearstikeskus, Tiki Treiler, Heiti Hääl. Kolmas ja neljas kiirabiauto on laadimisel ja abi sõidab välja täna.

Järgnevatel päevadel on teele minemas veel neli autot. Iga auto koos varustusega maksumus abisaadetisena on keskmiselt 60 000 eurot. „Saadetised komplekteerime prioriteetide järgi, see on aja- ja ruumimahukas tegevus,“ ütleb Tallinn Vanalinn Rotary klubi president Andrus Kõresaar. Suureks abiks on T1 kaubanduskeskuse poolt pakutud vaheladu.

1. märtsil otsustasid ka teised Eesti Rotary klubid ühineda Vanalinna klubi algatusega. Rotary annetustele lisaks on toeks paljud partnerid.

Projekti veavad Tallinna Vanalinna Rotary klubi liikmed, järelvalvet aktsiooni tegevusele teevad Kadri Kaldma Tallinn Reval Rotary klubist ja Margus Hanson Tartu Rotary klubist, kommunikatsiooni ja Lõuna-Eesti koostööga aitab Aune Past Tartu Hansa Rotary klubist.

Iga panustatud tund aitab kedagi, iga annetatud euro mõjub. Eestis on 21 Rotary klubi ja meil on palju sõpru ning koostööpartnereid. Üheskoos oleme jõud.

Kui kellelgi on soovi ja tahtmist aidata kaasa konkreetsele abile, mida Ukraina täna ja just täna vajab, siis saame koos aidata. Palume anda endast märku Kristo Tohverile (kristo@neti.ee).

Jaga
Kommentaarid